Hľadať

Calia Italia talianske sedacie súpravy

Liborio Vincenzo Calia, zakladateľ spoločnosti Calia Italia, sa narodil v roku 1926. Začínal v miestnej stolárskej dielni na výrobu masívneho nábytku. Tu si osvojil stolárske práce, pracoval s rozličnými druhmi dreva, podieľal sa na výrobe drevených pracovných nástrojov, až po náročné stolárske práce vysokej kvality pre tunajšie interiéry. V roku 1944 mal púhych 18 rokov, založil vlastnú firmu a v roku 1965 začal navrhovať sofistikovaný, na tú dobu výnimočný, čalúnený nábytok, vrátane kvalitných sedacích súprav. Filozófiou firmy bolo navrhovať a vyrábať sedacie súpravy, v ktorých sa zákazník bude cítiť dobre.

Odvtedy sa výroba luxusných sedacích súprav, látkových a predovšetkým sedačiek z pravej kože rozrástla a Calia Italia dnes vyrába sedacie súpravy takmer pre celý svet. Sídlom talianskej spoločnosti Calia Italia zostala rodná Matera, čo dokladá aj dnešná filozófia a obchodná politika „Z Matery do celého sveta“. Vďaka novým investíciám do modernej technológie spolu s komerčnou stratégiou firmy sa spoločnosť Calia Italia stala jednou z najvýznamnejších spoločností vo výrobe luxusných talianskych sedacích súprav.

Vďaka úsiliu viac jako 1 500 zamestnancov pracujúcich v oblasti Murgia zabezpečuje spoločnosť Calia Italia každodennú výrobu pre viac jako 1 000 zákazníkov a vyvíja viac než 50 nových modelov ročne v 40-ich rozličných poťahových materiáloch, ktoré sú k dispozícii vo viac ako 400 farbách. Výrobný závod spoločnosti Calia Italia v Matere disponuje jedným z najväčších automatizovaných skladov v Európe a dodáva do vyše 80 zemí celého sveta. Poslaním talianskej spoločnosti Calia Italia je, aby sa ľudia cítili dobre.

Talianská spoločnosť Calia Italia sa zrodila v roku 1965 v Matere v starobylej štvrti nazývanej „Sassi“ – ktorá je jedinečným miestom na svete s veľmi suchou krajinou, kde sú v zámockom údolí vytesané obydlia v bielej, poréznej skale. Aby miestni obyvatelia prežili na takom ťažkom a neprístupnom území, boli vždy vychovávaní s hlbokým zmyslom pre solidaritu a morálne hodnoty a hľadali predovšetkým životne dôležité pohodlie, aby ich životy boli príjemnejšie.

„Ľudia sa potrebujú cítiť pohodlne a relaxovať, majú radi snívanie. Naša práca zahŕňa zmysel aj ruky. Stroje nám pomáhajú, ale tú najdôležitejšiu úlohu hrá človek.“

Liborio Vincenzo Calia (1926 – 1998), zakladateľ spoločnosti Calia Italia.

Hodnoty Calia Italia a firemná kultúra.

Transparentnosť, solidarita, flexibilita, spoľahlivosť a integrita, pozornosť a rešpekt voči rodine, ľudským zdrojom, tradícii a kultúre územia. Zvláštnu pozornosť venujte mladým talentom a ich vstupu do pracovného sveta, bez toho že by ste zastavili ich snívanie, ktoré vždy prináša inovácie tak, aby krása a kvalita zostali prístupné pre všetkých. Know how, skúsenosti a technológie predstavujú vynikajúci komfort týchto sedacích súprav. Poklad odborných znalostí a talentov, z ktorých sa každý špecializoval na konkrétnu úlohu, od náčrtu až po výber materiálov a dokončenie detailov.

Technologické dokonalosti

V roku 2002 bol systém SAP integrovaný a tým sa zautomatizoval celý výrobný proces, v roku 2005 bol založený nový automatizovaný sklad – jeden z najväčších v Európe, ktorý navrhli vo Švajčiarsku, s kapacitou skladovania prevyšujúcou 10 000 slotov.

 

Výkonnosť výroby

Tento proces je vybavený automatickými rezacími strojmi, ktoré optimalizujú spotrebu textílií a tak znižujú množství odpadu a zlepšujú životy pracovníkov v súlade so zásadami udržateľného rozvoja. Produkcia odpadu je v skutočnosti obmedzená na minimum, spotreba energie a vody sa neustále sledujú a optimalizujú.

Calia Italia – Abilitá Artigianale

Rodinná vášeň

S hrdosťou a nadšením pevne veríme, že investovanie do vlastných koreňov znamená investovať do budúcnosti. Rodina Calia sa pripravuje na zahájenie činnosti už treťou generáciou potomkov. V súlade s našimi základnými hodnotami sa pozeráme do budúcnosti, s dynamikou a duchom inovácie, ktorá je posilovaná rovnakými ambíciami ako mal zakladateľ spoločnosti Liborio Vincenzo.