Hľadať

Dizajnové knižnice. Moderné, luxusné alebo originálne?

Vytvorte si luxusnú domácu knižnicu, v ktorej budete chcieť čítať celý deň. Prečo? Pretože väčšina miest v dome plní užitočné úlohy pri každodenných záležitostiach, ale knižnica alebo hoci len čitateľský kútik je mimoriadny komfort, ktorý venujete sami sebe.

dizajnové regály
Zdroj obrázku: Katalóg Cattelan Italia, model Airport

Knižnice na stenu alebo do priestoru?

Každý, komu sa podarilo vytvoriť zbierku kníh, ku ktorej sa chce vracať počas celého života, vie, že knihy si zaslúžia dôstojné skladovanie. Preto sú prirodzene police, regály na knihy a všetky ostatné podobné kúsky základnou témou tohto článku.

Nájdete tu nápady na moderné knižnice do bytu alebo domu, ktoré vám vytvoria útočisko, kde môžete vypnúť. Je však dôležité spomenúť aj to, že z hľadiska kategorizácie nábytku sú knižnice nevyhnutnou súčasťou nielen pracovní, ale aj obývačiek a spální. Poskytujú totiž rozhodujúcu službu interiéru: Sú to takzvané svetelné zóny, ktoré poskytujú otvorené úložné priestory. Úloha modelov podobných dizajnovej knižnici Fifty (Cattelan Italia) je nevyhnutná, ak netúžite po jednotnom a ťažkom dojme celého priestoru.

knižnice dizajnové
Zdroj obrázku: Katalóg Cattelan Italia, model Fifty

Podľa väčšiny súčasných dizajnérov je optimálne použiť v danom priestore niekoľko opticky ťažších a niekoľko ľahších zón. Ako už asi tušíte, medzi tie prvé patria vstavané skrine a väčšie súvislé plochy všeobecne, zatiaľ čo ľahšie zóny sú práve knižnice, stoly a písacie stoly alebo úzke subtílne komody, ktoré sú ideálne najmä v spálni. Inými slovami, všetko, čo neponúka súvislú plochu, ale plastický efekt, farby, výrazné prvky, ktoré upútajú pozornosť, úzke nohy a konštrukcie, alebo možno hru s rôznymi výškami a všetkými tromi rozmermi, ako to ponúka napríklad model DNA (Cattelan Italia).

Laicky povedané, vyhnete sa efektu stien nábytku okolo miestnosti. Moderný interiér je nenútený priestor plný dynamickej energie, ktorý poskytuje príležitosť na vyjadrenie kreativity a živej vitality. Ako bonus, ak sa budete riadiť týmto pravidlom, každá miestnosť sa opticky zväčší.

CARELLI TIP: Napriek svojmu názvu knižnica nie je len na knihy. Dizajnové policové systémy, ako je napríklad Foil (Bonaldo), vám umožnia vytvoriť osobitnú 3D koláž vášho života. Lepšie ako police plné kníh v celej ich šírke a dĺžke je knižnica vybavená tak, ako keby ste navrhovali malé umelecké dielo. Vsaďte na knihy, ktoré máte radi (je dokázané, že každý hosť prinajmenšom prevráti očami nad tým, čo radi čítate), a originálne záložky do kníh, nezvyčajnú sochu od súčasného umelca, detský obraz v luxusnom ráme alebo filmový plagát, ktorý máte spojený so svojou milovanou osobou.

Kombinácia kníh a dekorácií vytvorí projekčné plátno vášho života a vy budete mať vždy pri sebe predmety, ktoré vo vašich očiach vyvolávajú pozitívne emócie.

Ak sú inteligentné riešenia vašou šálkou kávy, potom venujte pozornosť kĺbovej funkcii knižníc, pretože nástenná knižnica nie je jediným možným riešením. Napríklad Hudson (Cattelan Italia) možno umiestniť do priestoru tak, aby vytvoril vizuálne ukončenie kuchyne a začiatok obývacej časti.

knižnica masív
Zdroj obrázku: Katalóg Cattelan Italia, model Hudson

Knižnica na mieru

Ak ste pri čítaní nášho článku nadobudli pocit, že domáca knižnica si vyžaduje komnaty ako na zámku, žiadny strach. Je to práve naopak. Súčasný dizajn nábytku sa uberá inteligentným a udržateľným smerom, a to sa týka aj priestoru.

Samostatná miestnosť vôbec nie je potrebná. Ide tu optimálne o priestor oddelený od starostí každodenného života, čo sa dá dosiahnuť aj s jednou voľnou stenou. Sila talianskej spoločnosti Alf DaFrè spočíva vo variabilných možnostiach, ktoré sa hodia do každého priestoru. Ich vstavané systémy ponúkajú všetky pozitíva, ale v tomto kontexte je najvyššou vizitkou práve ich flexibilita. Desiatky exkluzívnych možností, kde je vstavaná knižnica len súčasťou veľkolepej vízie. S Alf DaFrè je jednoduché vytvoriť riešenie na mieru, ktoré zohľadňuje potrebu šatne, knižnice a dokonca aj stola v jednom kuse. Ale možno aj priestor na sedenie, ktorý vytvorí lavičku na čítanie medzi knihami.

vstávané skríne
(Zdroj obrázku: Katalóg Alf DaFrè, model Go Up)

Keď je vaším jazykom originalita

"Každému podľa jeho gusta", hovorí známe príslovie. Ak je pre vás zariaďovanie domu alebo bytu spôsobom, ako vyjadriť svoju individualitu, sme nadšení a súhlasíme s tým. Jediné, čo vám odporúčame, je zamyslieť sa nad štýlom, v akom by sa mal váš interiér niesť, a pozrieť si katalóg Tonin Casa. Táto značka vám poskytne dokonalé remeselné spracovanie a inovatívny prístup k vizuálnemu pôsobeniu: Zvládne váš zmysel pre krásu také jednoznačne nezvyčajné vzory ako Tweet alebo Sand?

Tonin Casa je predsa známa svojím nezávislým dizajnom. V kontexte knižníc a úložných priestorov je lepšie nepovažovať ich modely za doplnkové, ale za určujúce. Inými slovami, ak ste sa zamilovali do niektorej z knižníc Tonin Casa, doprajte im ich excentricky sympatické hrdé miesto a zvyšok miestnosti vyberajte s ohľadom na ne. Tak ako všetky výnimočné veci na svete, aj ony chcú oslniť.

talianský nábytok

štýlový nábytokZdroj obrázkov: Katalóg Tonin Casa, model Tweet a Sand

Bavilo vás toto čítanie? Zasnívajte sa a vďaka našim tipom si ľahko vyberiete tie najúžasnejšie komody do vašej spálne!