Hľadať

Luxusné postele zvýšia váš príjem z Airbnb

Ak využívate investičný byt na krátkodobý prenájom ako súčasť svojho pasívneho príjmu, dajte do toho rozum. Platforma Airbnb a podobné služby sú stále jedným z najobľúbenejších spôsobov spoznávania sveta a ich využívanie bude rásť aj v roku 2023. Ako si teda zariadiť krátkodobé bývanie? Najmä zahraniční klienti uprednostňujú komfort, na ktorý sú zvyknutí. Jedným z kľúčových pilierov vášho dobrého hodnotenia, a teda aj možnosti účtovať si viac za noc, je určite kvalitná posteľ.


Najlepšie postele - najlepšie recenzie

Byty a apartmány na krátkodobý prenájom sú doménou veľkých miest, ktoré ponúkajú širokú škálu služieb. To pre vás znamená dve veci. Po prvé, ich ponuka (a teda aj vaša konkurencia) je pomerne vysoká a všetko, čo môžete ponúknuť navyše, je vaším plusom. A po druhé, najtypickejší návštevník vyplní svoj voľný čas prehliadkou pamiatok, návštevou múzeí, reštaurácií atď. a do svojho provizórneho "domova" sa vracia príjemne unavený. Turisti vyčerpaní ťarchou všetkých zážitkov určite ocenia, ak im ponúknete kvalitnú posteľ.

Ak ste prenajímateľom v Slovenskej republike, vaši zákazníci budú pravdepodobne najmä z európskych krajín (Slovenský štatistický úrad zaraďuje na prvých 5 miest nasledovne: Nemecko, Veľká Británia, USA, Španielsko, Taliansko) a dá sa povedať, že sú to rozhodne národy, ktoré ocenia kvalitný nábytok. Rovnako vám však na skóre pridá aj dobre navrhnutý byt, ktorý je vizuálne príjemný - nezabúdajte, že takmer každý si vyberá ubytovanie na základe fotografií! Hostia, ktorí si rezervujú ubytovanie cez Airbnb, často hľadajú osobnejší a jedinečnejší zážitok, než by získali v hoteli. Spojením kvality a estetiky im môžete poskytnúť prvotriedny zážitok, ktorý si, samozrejme, môžete adekvátne účtovať.

Dizajnové postele sú riešením, na ktoré sa rozhodne oplatí staviť. Odporúčame zamerať sa na rozkladacie pohovky z našej ponuky. Obe dokonale plnia svoje úlohy - cez deň ponúkajú oddychovú zónu, zatiaľ čo v noci pohovky na každodenné spanie poskytujú dokonalý luxus porovnateľný s tými najlepšími posteľami na trhu. Majú aj ďalšiu výhodu: ak do menšieho bytu šikovne umiestnite viac rozkladacích pohoviek, môžete ľahko ubytovať viac hostí naraz a váš zisk z prenájmu sa zvýši. Modely ako Eclettico sa do tejto myšlienky dokonale hodia. Je to kvalitná pohovka, ktorá poteší oko svojím nadčasovým dizajnom a vďaka kvalitnému matracu ponúka sladký spánok. Vsadiť však môžete aj na naozaj výrazný interiér, ktorý na fotografiách okamžite upúta pozornosť. Pohovka ako Nixon je peknou vizuálnou ochutnávkou talianskeho dizajnu, čo jej však neuberá na potenciáli poskytovať prvotriedny komfort.

rozkladacie pohovky
(Zdroj obrázku: Katalóg Felis, model Nixon)

CARELLI TIP: Je váš investičný byt na krátkodobý prenájom menší? Päť šikovných tipov na zariadenie malého bytu najdete zde

Airbnb byt a jeho spálňa

Ak sa vám z nejakého dôvodu nepozdáva predstava rozkladacích pohoviek, existuje množstvo iných spôsobov, ako si vyčarovať modernú spálňu. Vždy dbajte predovšetkým na pohodlie - to najlepšie zabezpečí dostatočne veľký priestor na spanie, preto odporúčame zvoliť širšie postele. Vyššie čelo postele je veľmi atraktívne aj na pohľad - psychologicky si ho môžeme spájať s pocitom bezpečia, býva dizajnovo zaujímavé a vo všeobecnosti vyzerá lepšie ako posteľ, ktorá je len postavená pri stene. Väčšina prémiových výrobcov nábytku ponúka aj extra veľké postele a vzhľadom na to, že dovolenka je o oddychu aj dobrodružstve, nie je to zlé rozhodnutie. Napríklad model William od talianskeho výrobca Cattelan Italia osloví každého cestovateľa, ktorý hľadá oddych. Môžete si vybrať rozmery až 145 cm x 206 cm x 218 cm! To je skutočná kráľovská posteľ, ktorú môže ponúknuť len máloktorý hotel.

Kvalitné postele môžu priniesť nielen lepšiu návratnosť investícií, ale aj zlepšiť celkový dojem hostí a zvýšiť dizajnovú hodnotu vášho domova. Investícia sa vám vráti aj v tom, že dobre zvolenú posteľ nebude potrebné tak často vymieňať. Napríklad matrace, ktoré ponúkajú spoločnosti Felis, Dienne a Cattelan Italia, sú vyrobené z kvalitných, priedušných a často prírodných materiálov, ktoré sú vhodné na dlhodobé používanie. 

Ponúkame ďalšie tri univerzálne tipy na zvýšenie pohodlia vašich hostí, ako aj vašich šancí na maximálne hodnotenia:

  • Kvalitná posteľná bielizeň. Každý na svete miluje pocit, keď sa uvelebí do čistej a mäkkej postele, a hostia Airbnb obzvlášť. Prešli dlhú cestu a ak sa dobre vyspia, budú vám vďační. Čím viac prírodných zložiek posteľná bielizeň obsahuje, tým lepšie. Syntetickým materiálom sa radšej vyhnite - veľa ľudí ich nemá rado, ťažšie sa čistia a ich životnosť nie je vysoká. Čo by ste teda mali robiť? Bavlna, ľan, mušelín. A ak chcete ašpirovať na odznak "superhostiteľ", pridajte na každú posteľ jeden menší hodvábny vankúš. Vaši krátkodobí nájomníci vás budú milovať. 

  • Dekorácie okolo postele dokážu zázraky. Viacero zdrojov mäkkého osvetlenia, vintage plagát, mäkký koberec pred posteľou. Vytvorte ucelený a štýlový vzhľad, ktorý si hostia zamilujú. 

  • Detaily: Platí to vo všetkých službách a veľa radosti vyrobíte malými nuansami, ktoré nestojí takmer nič navyše. Drobnosti, ako napríklad občerstvenie, cestovný sprievodca, čerstvé kvety alebo miestny dezert, dodajú návštevníkom pocit, že ste na nich mysleli, a dodajú im osobnejší pocit.

Nakoniec sa uistite, že svoju ponuku predávate najlepším možným spôsobom. Nezabudnite v popise spomenúť kvalitnú posteľ alebo čokoľvek, čo poskytujete navyše. To je zvyčajne dôvod, prečo si ľudia pobyt vôbec rezervujú. Uistite sa, že váš inzerát je úplný a presný, s kvalitnými fotografiami a podrobným opisom priestoru a vybavenia. Uvedené vám pomôže prilákať viac hostí a odlíšiť sa od konkurencie.

Máte záujem o ďalšie produkty, keď sa inšpirujete pri zariaďovaní bytu Airbnb? Prejdite na náš článok Multifunkčný nábytok pre byty Airbnb.